Tako se znebite vonja po vlažnem, če ste perilo predolgo pustili v pralnem stroju

13. 8. 2022 | Besedilo: E. N.

perilo, vlaga

Včasih se nam zgodi, da pozabimo obesiti oprano perilo in imamo nato opravka z neprijetnim vonjem po vlagi.

Deževen vikend lahko izkoristimo za vsa gospodinjska opravila, za katera med tednom nismo uspeli zbrati dovolj energije in eno izmed njih je gotovo tudi pranje perila. Naložiti umazana oblačila v pralni stroj sicer ni nič kaj zapleteno, bolj zamudno pa je rokovanje z njim, ko slednji opravi svoje delo. Včasih se nam zgodi, da na oprano perilo pozabimo in ga vlažnega v bobnu pustimo predolgo časa. Oblačila takrat pogosto dobijo neprijeten vonj po zatohlem, ki se ga je precej težko znebiti.

Prav tako imamo opravka z vonjem po vlagi, če smo v kateri od potovalk pozabili kakšno mokro brisačo, ko smo prišli z morja, med šolskim letom pa ste gotovo pri svojih najmlajših v šolskem nahrbtniku zalotili tudi že kakšno pozabljeno športno opremo, ki prav tako oddaja neprijetne vonjave. Torej, kaj storiti v takšnih primerih?

Če poizkusimo mokra oblačila, tudi, če so že oprana, le posušiti, ne bomo naredili kaj dosti. Vsekakor bo potrebno ponovno pranje v pralnem stroju, a če se vonja po vlagi zares želimo znebiti, le dodatek detergenta za perilo ne bo dovolj. 

Kis in soda bikarbona

Pretekli teden smo že pisali o tem, kako se znebiti neprijetnih vonjav po dimu, ki se rada ujamejo v tkanine in današnje zagate se bomo lotili precej podobno. Pomagali si bomo z dvema naravnima sredstvoma, za katera smo že davno ugotovili, da sta nadvse učinkovita v boju proti neprijetnim vonjem. Govorimo o kisu in sodi bikarboni, ki sta odlična v nevtralizaciji vonjav. 

Oblačila, ki smrdijo po zatohli vlagi, položimo v pralni stroj in dodamo pol lončka sode bikarbone kar v boben. Nato pa v dozirnik, kamor navadno stresemo ali natočimo detergent ali prašek, vlijemo še nekaj pokrovčkov belega kisa. 

Vonjav se lahko lotimo tudi brez pomoči stroja, tako, da oblačila položimo v kopalno kad in v vodo dodamo kis. Pustimo, da se namakajo kakšno uro, nato pa vse skupaj temeljito izperemo z vročo vodo. Brez skrbi, vonj po kisu bo kmalu izginil.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE