Nagradni natečaj: Weber.design za nov videz sten

28. 5. 2014 | Besedilo: Ba. P.

weber.design, nagradni natečaj

V tokratni številki priloge Deloindom še zadnjič objavljamo glasovnico, ki jo morate izpolniti, če želite sodelovati v nagradnem natečaju Weber.design za nov videz sten, ki smo ga na Deluindom pripravili v sodelovanju s podjetjem Saint-Gobain Gradbeni izdelki. Glasovnica na naši spletni strani www.deloindom.si bo objavljena do 30. maja do polnoči.

V računalniško žrebanje se bodo uvrstile vse glasovnice, ki bodo na naslov našega marketinga (Delo, d. d., marketing, Dunajska 5, 1509 Ljubljana) prispele še ta petek, 30. maja 2014. Na spletu jih je mogoče izpolniti in oddati do petka do polnoči, ko se bo nagradni natečaj končal. Računalniški program bo nato izbral pet srečnežev, katerih imena bomo v prilogi Deloindom in na naši spletni strani objavili v sredo, 4. junija 2014. Nagrajenci se bodo lahko udeležili izobraževanja za izvedbo sistema weber.design, s katerim je mogoče okrasiti bodisi fasado bodisi stene v stanovanju. Le malce spretnosti in ustvarjalne žilice potrebujemo in lahko stene mimogrede navidezno »oblečemo« v opeko, kamen ali les.

V prejšnjih številkah smo na kratko opisali, kako na steni oblikovati vzorec kamna in opeke, tokrat si poglejmo, kako lahko ustvarimo videz lesa. »Les ima v sodobni arhitekturi vlogo estetske in funkcijske rešitve. Weber.design les je napredna rešitev v tehnologiji izvedb zaključnih slojev, ki poustvarja lepoto naravnega lesa, za ohranjanje te s časom pa potrebuje dodatnih posegov,« pravijo v podjetju Saint-Gobain Gradbeni izdelki in dodajajo, da je postopek izdelave imitacije lesenih desk na steni preprost. Potrebujemo tri izdelke, in sicer izravnalno maso weber.design, lazuro weber.design in orodje za izdelavo.

Na suho površino, premazano z osnovnim premazom, z gladilko nanesemo izravnalno maso weber.design debeline en milimeter in počakamo, da se posuši. Suho površino obrusimo neravnin in nanesemo drugi sloj izravnalne mase z zobato gladilko v debelini dva milimetra. Zobato gladilko vlečemo v želeni smeri letnic. »Z namenskim orodjem weber.design nato izdelamo teksturo lesa in počakamo, da se posuši. Suho površino z letnicami rahlo obrusimo. Intenzivnost brušenja površine bo vplivala na končni videz in intenzivnost prosevanja letnic na površini,« pojasnjujejo v podjetju. Po želji lahko z rezilom zarišemo ravne črte, ki bodo nakazale lesene letvice. Razmik med zarezami je lahko poljubne širine. Na suho in obrušeno površino nato s čopičem nanesemo weber.design lazuro. Sveže naneseno barvo rahlo obrišemo z vlažno gobico, da ustvarimo realistični učinek lesenih letvic. Pri tem je treba vedeti, da je končni videz odvisen od tega, kako močno pritiskamo z gobico in kolikokrat površino prebrišemo.

Če bi se radi naučili posebnih tehnik obdelave stenskih površin, izkoristite priložnost in sodelujte v nagradnem natečaju. Odgovoriti morate le na vprašanje na spodnji glasovnici, vanjo vpisati svoje podatke in jo čim prej poslati na že omenjeni naslov oziroma klikniti na »pošlji«, če jo izpolnjujete na naši spletni strani.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE